Ankara Avukatları-Ankarada İyi Bir Avukat Nasıl Bulunur?

ANKARA AVUKAT İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ankara Avukatları
Geçenlerde eski bir arkadaşımla konuştum. Bana “Ankarada sokaktaki insanların %90ı avukat sanırım. Her yerde avukatlarla ya da hukuk öğrencileriyle tanışıyorum.” dedi. Evet. Sanırım eğitim sistemimiz nedeniyle piyasada çok fazla bir avukat yığılması var. İşte bu curcuna içinde bir davanız varsa seçim yapmanız çok zor. Bu yazımızda “Ankarada iyi bir avukat nasıl bulabilirsiniz” ona değinmeye çalışacağım.

İyi bir avukat sizi hem gereksiz masraflardan hem de zaman israfından kurtaracaktır. Herşeyden önce iyi bir avukat konuşurken kendini belli eder. Söylediğiniz şeyler hakkında ne kadar bilgisi olduğunu,bilgisinin yeterli olup olmadığını,bahsettiğiniz konu hakkında geçmiş tecrübesi olup olmadığını bir avukatla konuşurken az çok anlayabilirsiniz.

Mesela boşanma avukatına ihtiyacınız var. Bulduğunuz avukatın konuşması sizi tatmin ediyor mu? Bulduğunuz avukat boşanma davaları konusunda tecrübeli mi? Bunlar gerçekten önemli sorular çünkü boşanma davaları özel bir meziyet ve sabır gerektiren davalar. Bazen o kadar iç karartıcı davalar oluyor ki bulacağınız avukatın psikolojik yönden de bunları kaldırabilmesi çok önemli. Çünkü boşanma davalarında avukatınız sadece avukatınız olmayacak aynı zamanda psikoloğunuz olacaktır. Konuşması sert ve kaba bir avukat dava esnasında sizi ekstra strese sokabilir.

Sizi Anlayabilecek Bir Avukat Bulmak

Bulduğunuz avukat sizi anlıyor mu? Anlattığınız şeyleri iyi bir şekilde dinledi mi? Çünkü iyi bir avukat iyi bir hatip olması gerektiği kadar iyi bir dinleyici de olmalıdır. Sizi anlamamış ya da eksik anlamış bir avukat dava esnasında başınızı belaya sokabilir. Siz derdinizi anlatırken avukatın tepkileri de onu seçip seçmeme konusunda yardımcı olacaktır.

Başarılı Bir Avukat Bulmak

Bu aslında tecrübeli bir avukatla aynı başlık gibi. Avukatınız sizin davanız konusunda tecrübeli mi? Daha önce benzeri davalara girmiş mi? Boşanma davaları ya da ceza davaları özel deneyim gerektiren davalar olduğu içinde geçmişte avukatınızın bu tür davalara girmiş ve bu davaları kazanmış olması sizin davanız için de ekstra puan getirecektir.

Gözü Kara Bir Avukat Bulmak

Ceza davavaları ve boşanma davaları çoğu zaman gözü kara ve cesur avukatlara ihtiyaç duyan davalardır. Bulduğunuz avukat gözü kara mı? Dava esnasındaki psikolojik durumu kaldırabilecek kadar kuvvetli mi?

Ankarada Sizi Anlayabilecek, Başarılı ve Gözü Kara Bir Avukat Bulmak

Evet. Bütün başlıkları bir araya toplarsak geleceğimiz nokta gene daha önce bahsettiğimiz tecrübeli ve deneyimli konusudur. Tecrübeli ve deneyimli bir avukat iyi bir avukattır diyemeyiz. Tüm bunların yanında avukatlık mesleğine aşık ve egoları tavan yapmamış bir avukat bulmanız da davanızı kazanma noktasında size yardımcı olacaktır. Müvekkilerini düşünen, onların işlerini aksatmayan,mesleğini herşeyin önünde tutan bir avukat iyi bir avukattır.

Ve eminim ki Ankarada verdiğim tariflere uyan çok fazla avukat bulabilirsiniz.

Unutmayın boşanma,ceza ve özellikle bilişim avukatlığı deneyim,tecrübe ve bilgi gerektiren avukatlık türlerindendir. Eğer boşanma,ceza,ağır ceza ya da bilişim davanız varsa sizin için iyi bir avukat davanın bütün gidişini lehinize döndürebilecek kadar usta bir avukattır.

2 Yorum